jógová terapie

Jógová a pohybová terapie

Jógová terapie představuje komplexní praxi zahrnující práci s tělem a dechem, techniky pro uvolnění těla a zlepšení koncentrace. Celkovým efektem pravidelné praxe je nejen zlepšení fyzické kondice, ale také jasnější vnímaní souvislostí mezi projevy těla, mysli a dechu, rostoucí důvěra ke své tělesné schránce a větší životní harmonie.

Na lekcích vycházím z tradice hatha jógy, kterou doplňuji o poznatky moderní fyzioterapie, vývojové kineziologie a spirální dynamiky. Za hlavní cíl považují správné nastavení v pozicích s přihlédnutím k individuálním možnostem a případným omezením tak, aby plnily své poslání a byly tudíž prospěšné.  Za stejně podstatnou považuji práci s dechem.

Jógová terapie pro těhotné

Jóga v těhotenství má svá specifika a přihlíží k fyzickým možnostem budoucích maminek. Zaměřuje se na práci s obvyklými nepříjemnými projevy spojenými s dobou těhotenství, zahrnují jemné protažení a posílení, rozproudění lymfatického a žilního systému a kladou důraz na celkové fyzické i mentální uvolnění.

Jógová terapie pro ženy po porodu

Žena po porodu miminka prochází v mnoha rovinách náročným obdobím, čemuž je také uzpůsobena praxe postnatální jógy. Lekce se zaměřují na jemnou a citlivou práci s oblastmi pánevního dna a bříška, které doznaly největších změn v době těhotenství a dále cílí protažení a posílení oblastí v raném mateřství přetěžovaných. Nedílnou součástí je i celkové uvolnění, práce s dechem a využití holistického potenciálu jógu co by spolehlivého průvodce novou životní etapou, do které žena porodem dítěte vstupuje.